Майже невідомий сонет у п’єсі або сценарії п’єси Бена Джонсона 1603 року може бути “загубленим” твором Вільяма Шекспіра, пише Успіх in UA.
Його вважають другим за значенням після самого національного героя англійським драматургом часів правління Якова I., повідомляє focus.ua.
Дослідники вважають, що таємничий сонет у роботах англійського драматурга Бена Джонсона насправді належить одному з найвідоміших та найвидатніших поетів усіх часів — Вільяму Шекспіру. Дослідники виявили “переконливі” стилістичні докази про сонет під назвою “До гідного автора” (To the Deserving Author), який підписаний таємничим псевдонімом Cygnus (з лат. “лебідь”).
Доктор Кріс Лаутаріс, професор факультету вивчення Шекспіра та ранньомодерної драматургії в Шекспірівському інституті Бірмінгемського університету, ділиться: “Саме так Джонсон назвав його у своєму довгому вірші на честь драматурга в першій збірці, який оплакує “політ” Шекспіра як лебедя, чия жива присутність ніколи більше не прикрасить сцени Англії”.
Сонет є частиною п’єси Джонсона “Падіння Сеяна” — трагічного твору, дія якої відбувається в Стародавньому Римі. В ній же і грав Шекспір.
Лаутаріс каже, що хоча обидва сонети віддають данину поваги Джонсону, вони “дуже різні”. Наприклад, Голланд звертається до Джонсона на формальне “ти”, тоді як Сігнус використовує неформальне “ти”, форму, якій Шекспір надавав перевагу у своїх сонетах.
Він сказав: “Це спокусливо. Тут так багато паралелей зі стилем Шекспіра, що навіть найзапекліший скептик повинен зупинитися і замислитися”.
Заінтригований теорією, він звернувся до Мартіна Віггінса, провідного експерта з драматургії епохи Відродження, і сказав йому: “У мене є здогадка, що це написав Шекспір, але я не можу знайти нікого, хто б сказав, що це був Шекспір. Чи знаєте ви когось, хто б це сказав? Він відповів: “Так, я””.
У 2023 році виповнюється 400 років з дня виходу першого збірника з 36 п’єс Шекспіра, опублікованого в 1623 році, через сім років після його смерті.