Чого очікувати Україні : торгові війни та їхній вплив на валюту

Нові мита США викликають побоювання щодо світової кризи, але для України ключовим фактором залишається війна. Експерт пояснює, як це впливає на гривню.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав Антон Курінний, дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку.

На його думку, навряд чи світові торгівельні війни матимуть більший негативний ефект для України, ніж повномасштабна війна, яка триває з 2022 року.

"Якщо ж говорити про безпосередній вплив тарифів на курс долара до гривні, то ми поки що не бачимо в цьому загроз. Національна валюта реагує на ситуацію традиційно, зараз відбуваються сезонні коливання, - сказав він.

За його словами, стан справ на валютному ринку в Україні певним чином залежатиме від продовження підтримки з боку міжнародних партнерів, подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншими фінансовими інституціями.

Як зазначив Курінний, війна є значно серйознішим негативним фактором, який впливає на курс, тому можлива нова світова рецесія через уведені президентом США Дональдом Трампом тарифи, про яку говорять деякі економісти, не є основною проблемою.

"Крім того, варто відзначити те, для України тарифи підвищені не так суттєво, як, наприклад, для інших наших міжнародних партнерів", сказав він.

Зазвичай долар використовується як "безпечна гавань" при кризах. "Але не виключено, що за президенства Дональда Трампа можуть почати діяти нові правила на міжнародних ринках",- вважає Курінний.

Зараз в інформаційному просторі є чимало новин про перетікання світового ресурсу до Європи, у тому числі й американського. На сьогодні доволі активно купуються метали. "Як бачимо, золото подорожчало, його ціна досягла історичного максимуму", - додав він.

Нагадаємо, Дональд Трамп 2 квітня заявив про введення нових мит на імпорт у США. Тарифи спричинили глобальний обвал акцій, падіння долара США. Аналітики попереджають, що мита можуть зруйнувати ланцюжки поставок, завдати шкоди прибуткам корпорацій і підштовхнути світову економіку до рецесії.

Інформує rbc.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати