
Рівень довіри громадян Німеччини до США як до надійного партнера досяг рекордно низького показника - 16% громадян. Це на 38% менше, ніж торік у жовтні, свідчать результати дослідження ARD Deutschlandtrend.
Падіння довіри до США
Опитування показало що три чверті - 75% - німців вважають, що ФРН не може довіряти США. Нинішній рівень довіри є навіть нижчим, ніж той, що був під час першого президентського терміну Дональда Трампа (2017-2021). Тоді показники довіри коливалися від 19% (серпень 2019 року) до 29% (квітень 2017 року).
Погіршення ставлення до США супроводжується й особистим несприйняттям президента Трампа. Кожен другий німець стверджує, що його думка про Дональда Трампа погіршилася з моменту вступу на посаду. Лише кожен сьомий респондент позитивно відгукується про американського лідера.
На тлі падіння довіри до США, інші західні партнери Німеччини зберігають високий рівень довіри:
- Франція залишається лідером - її вважають надійним партнером 85% німців,
- Велику Британію визнають надійним партнером 78% опитаних,
- Україну вважають надійним партнером 44% німців,
- Щодо росії, лише 10% німців висловлюють довіру країні-агресорці.
Одним із ключових факторів втрати репутації США серед німців стало призупинення надання військової допомоги Україні. Скандал під час візиту президента Володимира Зеленського в Білий дім ще більше загострив ситуацію. Водночас 60% громадян ФРН вважають нереальним, що європейські країни зможуть компенсувати підтримку США Україні.
Кожен другий німець стверджує, що його думка про Трампа погіршилася з моменту його обрання на посаду. Лише кожен сьомий респондент висловлюється про президента США позитивно.
Ставлення німців до НАТО та європейської оборони
Пори падіння довіри до США, німці не ставлять під сумнів важливість НАТО. 84% опитаних вважають, що Альянс має важливе значення для забезпечення миру в Європі.
Водночас три чверті опитаних переконані, що партнери по НАТО наразі не можуть розраховувати на США. Ці настрої підживлюють підтримку ідеї більшої оборонної незалежності Європи: кожен другий німець підтримує створення європейського військового союзу.
- 73% опитаних стурбовані безпекою в Європі,
- 68% виявляють занепокоєння долею українців (хоча це на 14% менше, ніж два роки тому),
- дві третини респондентів вважають, що Європа беззахисна перед планами президента США Трампа та Путіна.
Як писав "Ми-Україна" раніше, генсек НАТО Марк Рютте заявив, що нарощування оборонних бюджетів країнами Європи є лише першим кроком для забезпечення безпеки континенту. Далі в процес мають вступи європейські виробники зброї і наростити випуск літаків, кораблів, супутників та боєприпасів.
Інформує weukraine.tv