Інститут соціології НАНУ - більшість українців продовжують вірити у перемогу

За результатами досліджень Інституту соціології НАН України, показники стійкості українців майже не змінились упродовж останніх двох років.

Про це повідомив директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха під час публічної дискусії на тему: “Важкий 2024 рік і непрогнозований 2025-й: ключові загрози та очікування”, яка відбулась в Укрінформі.

"Я би виділив три аспекти категорії стійкості України: терпіння, здатність впоратись і подолати та дієвість. Мій висновок тому, що українці поки тримаються. Більшість вірить в те, що ми переможемо. Зміни є, але цей показник за два роки змінився з 4% до 14%. Це ті, хто не вірить, що можлива перемога. Це не дуже суттєві зміни”, - розповів Головаха.

1736443378-660.jpg

За його словами, два роки тому майже 70% українських громадян погоджувались “терпіти проблеми стільки, скільки потрібно для перемоги України”.

“Згідно з нашими опитуваннями, у 2022 році 69% громадян були готові терпіти теперішні та майбутні проблеми стільки, скільки буде потрібно до перемоги. Не готові - всього 4,6%. Інші були готові терпіти певний час. У 2024 році терпіти скільки завгодно готові 43%. Терпіти проблеми лише обмежений час готові - 26%. Не готові терпіти у 2024 році вже 14%. Ці зміни стались саме минулого року", - розповів Головаха.

За його словами, в Інституті соціології НАН України також вивчали показник того, наскільки громадяни здатні психологічно впоратись з ситуацією в країні.

Читайте також: 51% українців виступають проти будь-яких територіальних поступок

Так, на базі американського тесту було розроблено адаптований до українських реалій тест на дистрес - відчуття руйнівного стресу, який має вплив на діяльність і психологічний стан громадян.

“У 2022-2023 роках були майже однакові показники: близько 12% тих, хто перебував у стані високого дистресу. Сьогодні цей показник досягає 27%. Можна лише зауважити, що більшість громадян досі перебуває у нормальному стані”, - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, найбільшим рівнем довіри в українців користуються Сили оборони (92%), найменшим - прокурори (9%) та суди (12%).

Інформує ukrinform.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати