У питанні доступу до правосуддя понад 50% опитаних українців найбільше довіряють міжнародним та громадським організаціям

Понад 50% опитаних українців найбільше довіряють міжнародним та громадським організаціям у питанні доступу до правосуддя
Понад 50% опитаних українців найбільше довіряють міжнародним та громадським організаціям у питанні доступу до правосуддя
Автори:
Валерія Буняк
Водночас найменше довіри респонденти висловлювали судам (28%), прокуратурі (27%) та Офісу омбудсмана (24%).

Понад 50% опитаних українців найбільше довіряють міжнародним (53%) та громадським (52%) організаціям у питанні доступу до правосуддя в Україні. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень. 

Найменше довіри респонденти висловлювали судам (28%), прокуратурі (27%) та Офісу омбудсмана (24%).

Опитані також вважають найбільш ефективними в розслідуванні воєнних злочинів міжнародні (48%) та громадські (42%) організації, Службу безпеки України (43%). Водночас найменш ефективними назвали суди, прокуратуру та поліцію (по 28%) і Офіс омбудсмана (23%).

Кожен другий громадянин вважає, що правова допомога (51 %) та звернення до суду (49 %) є частково або цілком доступними в Україні. 34 % думає аналогічно про доступ до розслідування. 

55% опитаних зазначили, що зайва бюрократизація є бар’єром для жертв найтяжчих злочинів на шляху до правосуддя. Серед бар'єрів також називали як відсутність інформації про те, куди звертатись (46 %), та задовгу тривалість процесів (44 %).

Харківський інститут соціальних досліджень опитав 1119 повнолітніх людей, які живуть на підконтрольній українському уряду території.

Соціологи також провели фокус-групи з переселенцями, тими, хто мешкає у зоні бойових дій, зокрема багатодітними родинами, сім’ями зниклих безвісти, тими, хто втратив житло або інше коштовне майно. До фокус-груп також включили людей, яких визнали постраждалими за статтею про порушення законів та звичаїв війни.  

Статистична помилка з імовірністю 0.95 для даних одномірних розподілів не перевищує 3%.

Нагадаємо, у вересні низка правозахисних громадських організацій та Офіс генерального прокурора підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Метою Меморандуму є оформлення принципів співпраці між громадськими організаціями та ОГП та впровадження стандартів взаємодії органів прокуратури з інститутами громадянського суспільства у питаннях притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні воєнних злочинів.

Інформує cs.detector.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати