Що готові прийняти взимку хвилю біженців з України заявили у Польщі

Польща готова прийняти у зимовий період чергову хвилю біженців з України.

Про це під час Форуму стійкості Варшава - Київ у четвер у польській столиці заявив заступник глави МВС Польщі Вєслав Леснякевич, передає кореспондент Укрінформу.

Як зазначив заступник міністра, Варшава «здійснює системні дії щодо підготовки країни до прийому чергової хвилі біженців» (з України - ред.).

Він визнав, що у 2022 році державна система в Польщі не була повністю готовою до прийому великої кількості українських біженців, але тоді значну роль в цьому питанні відіграли звичайні громадяни країни, органи місцевого самоврядування, які приймали і допомагали приймати українських біженців і розміщувати їх.

«Зараз ми покращуємо свої плани, готуємося до можливості появи чергової хвилі біженців. Вона не виключена, адже йде зима», - підкреслив заступник глави МВС, додаючи, що в Україні у значні мірі знищена критична інфраструктура, люди дуже часто позбавлені води, світла та інших базових побутових зручностей.

За його словами, станом на сьогодні польська державна адміністрація «вже готова приймати біженців» і «має місця для прийому українців, які хотіли би знайти тимчасовий притулок».

Заступник глави МВС Польщі також звернув увагу, що Варшава зараз має бути готовою розміщувати не тільки біженців з-за меж Польщі, але й тимчасово переміщених осіб всередині країни. За його словами, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зоною ризику є Сувальський перешийок на північному сході країни (територія Польщі між Білоруссю і Калінінградською областю РФ – ред.).

«Ми теж маємо бути готовими до можливої евакуації мешканців з цього регіону», - констатував заступник глави МВС РП.

Польський урядовець зазначив, що країна повинна навчитися жити у складних умовах і готуватися до погіршення безпекової ситуації, беручи до уваги, що нова хвиля російської агресії, за різними оцінками, може наступити через 3-5 років.

Леснякевич зазначив, що викликом для Польщі є відбудова «знищеної і забутої» ще з комуністичних часів інфраструктури бомбосховищ у країні, а також створення нової. Він зауважив, що зараз лише 3% населення Польщі має можливість знайти прихисток у бомбосховищах.

Заступник глави МВС РП наголосив, що Варшава зобовʼязана й надалі підтримувати і допомагати Україні. Це відбувається, зокрема, як у межах розгортання на території країни міжнародних хабів для допомоги Україні, так і в рамках польської урядової допомоги.

Леснякевич також наголосив, що Польща активно запозичує досвід України щодо інформування населення про ракетну загрозу. Польський урядовець зауважив, що в Україні ця система будувалася з дня на день вже у воєнний стан і добре функціонує.

«Перед Польщею зараз стоїть таке ж завдання щодо будування системи інформування населення у рамках програми кризового реагування», - констатував Леснякевич.

Як повідомляв Укрінформ, у Варшаві триває Форум стійкості Варшава - Київ, під час якого обговорюється українсько-польська співпраця у ключових сферах для безпеки обох країн, зокрема цивільного захисту, безпеки у кіберпросторі, хімічного, біологічного й радіаційного захисту тощо.

На початку російської агресії РФ проти України до Польщі прибуло кілька мільйонів громадян України. Станом на сьогодні на території РП перебуває близько мільйона біженців з України.

Інформує ukrinform.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати