68% опитаних українців вважають, що держава не виконує своїх зобов'язань перед ветеранами російсько-української війни, свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведене за ініціативою Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів.
Згідно з дослідженням, 54% респондентів зазначили, що серед їхніх близьких і рідних є ті, хто брав участь у воєнних діях на території України з 2014-го до 2021 року, 71% мають серед близьких тих, хто воював або воює на фронті наразі.
40% опитаних також припускають, що можуть стати ветеранами в майбутньому, 56% переконані в протилежному.
Згідно з опитуванням, 96% довіряють (повністю довіряють + скоріше довіряють) ветеранам антитерористичної операції, які наразі знову воюють, 95% довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 91% довіряють ветеранам, які повернулися з війни, що триває наразі, 88% довіряють ветеранам АТО (ООС) 2014-2021 рр., які наразі не воюють, 76% довіряють військовим ЗСУ, які служать у тилу (не в ТЦК та СП), 29% довіряють військовим ЗСУ, які служать у ТЦК та СП.
Згідно з дослідженням, респонденти вважають імовірним ризик таких явищ із ветеранами російсько-української війни, які повернулися зі служби: на перших місцях - психоемоційна нестабільність, проблеми з фізичним здоров'ям, труднощі з отриманням медичної допомоги, відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю, проблеми з оформленням соціальних пільг, а також конфлікти у сім'ях.
Крім того, у респондентів запитали, чи виконує держава свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни. 3% відповіли, що повністю виконує, 22% - скоріше виконує, 43% скоріше не виконує, 25% - узагалі не виконує, а 8% не змогли відповісти.
В опитаних уточнили, хто саме насамперед не виконує зобов'язань перед ветеранами, і до першої п'ятірки увійшли: Верховна Рада (59%), Кабінет Міністрів (30%), президент України (28%), місцеві ради та виконкоми (28%), міністерства та відомства (19%).
78% опитаних також вважають, що суспільство на сьогодні поважає ветеранів, а протилежну думку мають 17% респондентів.
Зокрема, у респондентів запитали, який, на їхню думку, переважно образ ветерана в українських ЗМІ. 46% відповіли, що однозначно позитивний, 25% - скоріше позитивний, 20% - нейтральний, 3% - скоріше негативний, 2% - негативний, а 4% не змогли відповісти.
Під час дослідження 5-6 грудня було опитано 1 тис. респондентів віком від 18 років на всіх підконтрольних територіях України методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера). Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.
Інформує interfax.com.ua