За словами бійця "Азову" нові бригади через відсутність досвідченого бойового керівництва можуть втратити видану їм техніку в перші ж два місяці.
Проблема з мобілізацією не є основною в українській армії, значно більше впливає ефективність розподілу ресурсів. Про це розповів боєць Азову Євген Чуднецов в інтерв’ю NV.
"Насправді проблема ж не в мобілізації. Навіщо створювати багато нових бригад? От ми створили нову бригаду, у якої немає бойового керівництва, яке пройшло бойовий шлях, у якої немає "кістяка" — людей, загартованих у боях, які свій досвід можуть передати молодим бійцям. Але є техніка, яку їм дали, бо це нова бригада", - розповідає він.
За словами бійця "Азову" часто трапляється, що такі нові бригади втрачають цю техніку в перші ж два місяці і йдуть на відновлення.
"Чому не доукомплектувати бойові бригади [які вже існують]? Морпіхи, третя штурмова, Азов, є нормальні бригади у Національній гвардії", - зазначає він.
Чуднецов зауважує: мова не йде навіть про те, щоб змінити новомобілізованими тих бійців, які вже довгий час воюють:
Він зауважує, що розмови тих, хто не хоче воювати бо "не вміють, не готувалися" - це не виправдання.
"Хто тобі винен, що ти не готувався? Чому я з 2014 року готувався, а ти — ні? І так, я буду продовжувати службу, буду продовжувати воювати, поки в мене є змога. Але нас не вистачає", - зауважує боєць "Азову".
Він також зазначає, що особисто в нього не буде довіри до людини, "яку палкою загнали у "бусік". За його словами, у "Азов" люди йдуть добровільно, на контракт.
"І, звісно, людина буде більш віддано служити, віддаватиме себе всього, щоб навчитися, стати фахівцем своєї справи. Потім намагатиметься навчити інших. Тож, може, треба на проблему з іншої сторони подивитися, і зробити так, щоб люди хотіли служити саме в твоїй бригаді?", - зазначає він.
Мобілізація в Україні - новини
Як писало Le Monde, найпрестижніші - найбільш підготовлені та найкраще оснащені бригади - безсумнівно, все ще здатні набирати людей. Але інші, більш "класичні", відчувають більше труднощів. Багато скоротилися до тисячі осіб порівняно з 4000-5000 на початку війни.
Народна депутатка Галина Янченко зазначала, що українські бригади укомплектовані в середньому на 40-60 відсотків.
Інформує unian.ua