Директорів зобов'язали письмово повідомляти поліцію і службу у справах дітей : булінг у школі

  • Керівники закладів освіти зобов'язані письмово повідомляти про випадки булінгу поліцію та службу у справах дітей згідно з новими нормами, що набрали чинності в жовтні 2024 року.
  • Директори шкіл, які не повідомляють про булінг, можуть бути оштрафовані або піддані виправним роботам.
  • Булінг визначається як систематичне психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство, яке порушує права та інтереси потерпілої особи.
  • Готується лист до закладів освіти про оновлення законодавства та порядок дій за наявності офіцера Служби освітньої безпеки.
Булінгу не має бути у школі!
Булінгу не має бути у школі!

Керівників закладів освіти зобов'язали письмово повідомляти про випадки булінгу поліцію та службу у справах дітей. Такі вимоги передбачені змінами до закону про освіту. Вони набули чинності з 6 жовтня.

Освітній омбудсмен Надія Лещик у фейсбук зауважила на необхідності повідомляти керівникам освітніх закладів про випадки булінгу, пише 24 Канал.

Дивіться також Не мовчіть: куди звертатися дитині, яка стикнулася з булінгом та насильством у школі

Булінг у школі – карається!

Згідно з новою нормою, що набрала чинності у жовтні 2024 року, керівники закладів освіти зобов’язані письмово повідомляти про булінг, насильство, жорстоке поводження:

  • поліцію,
  • службу у справах дітей

Але частина директорів шкіл продовжують повідомляти про булінг усно або і зовсім ігнорувати інформування правоохоронних органів про такі випадки.

Керівник закладу освіти, який розглядає усні та письмові заяви (скарги, повідомлення) про випадки насильства або жорстокого поводження з дитиною, протягом доби з моменту надходження та у разі виявлення ознак насильства або жорстокого поводження невідкладно повідомляє про це батьків, а також письмово – уповноважений підрозділ органу Нацполіції та службу у справах дітей,
– зазначила Надія Лещик.

Надія Лещик нагадала і про відповідальність директорів шкіл у разі неповідомлення про факти булінгу в закладі освіти:

  • штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень);
  • або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку (стаття 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
  • Що таке булінг
Булінг (цькування) – психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство, тобто будь-яке умисне діяння (дія або бездіяльність), зокрема і з застосуванням засобів електронних комунікацій, яке систематично вчиняється особою стосовно дитини, з якою вони є учасниками одного колективу, або дитиною стосовно іншого учасника одного колективу та яке порушує права, свободи, законні інтереси потерпілої особи та / або перешкоджає виконанню нею визначених законодавством обов’язків (стаття 1 закону про охорону дитинства).

Омбудсмен додатково прокоментувала, що разом з ювенальною поліцією готує лист до закладів освіти про оновлення законодавства і про порядок дій, якщо у закладі освіти працює офіцер Служби освітньої безпеки.

Інформує 24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати