Що можна їсти ввечері без шкоди для фігури

За вечірнє меню голосують не лише дієтологи, а й психологи. На їхню думку, трапеза перед сном схожа на медитацію – допомагає відпочити від метушні, яка була протягом дня, розслабитися, та й просто насолодитися смачною їжею.

Їжа – це основний спосіб перемикання, розслаблення, переходу на інший ритм життя, а також відновлення енергетичних, а не лише поживних сил організму, які необхідні для нормальної життєдіяльності.

Ми заспокоюємось тоді, коли щось їмо. При цьому важливо, щоб харчова терапія не вплинула на фігуру негативним чином.

Дієтологи перед сном рекомендують варену курку або індичку, іноді рибу, можуть бути яйця та, звичайно, легкі, некалорійні овочі. Також рекомендується додавати салат, авокадо. За таку досить ситну вечерю фахівці точно погладять по голові.

По-перше, завдяки яйцям, крім високоякісного білка, в організм надійде вітамін Д і холін, який знижує рівень поганого холестерину. Авокадо – це вітамін краси, який нормалізує обмін речовин.

Та й жир не такий страшний, як про нього говорять. Епоха, коли жир ігнорувався, у минулому. Зараз жир виправданий – саме корисний жир. Тому ці продукти містять жири, які необхідні нашому організму для роботи головного мозку та гормональної системи.

І тут і горіхи не забороняються. Завдяки фісташкам, наприклад, ще й проблем із засипанням не буде, тому що вони містять гормон мелатонін. До борців із безсонням відносять ще й банани. Калій у яких, як природний міорелаксант, нормалізує кров’яний тиск.

Ось чому іноді потрібно дозволяти собі ввечері фруктовий салат. До нього, до речі, і жменя гарбузового насіння не завадить.

Вони чи не головні постачальники цинку – він корисний для імунітету. І магнію – цей мінерал заспокоює та розслаблює, готуючи тіло до сну. Це особливо актуально для тих, хто ходить до спортзалу вечорами.

За словами дієтологів, вуглеводи на вечерю вітаються з низки причин, у тому числі й тому, що цукор підвищує рівень серотоніну в крові, позбавляючи тривог, що скупчилися за день.

Звичайно, із фруктами важлива помірність. Та й режим дня ніхто не скасовував. Проте горезвісне правило не їсти після 6 години теж у минулому.

Вечеря має підлаштовуватися під харчові звички та розклад людини. Але є основні правила: вечеря має бути за 4 і більше годин до сну, якщо це комфортно людині.

Тобто якщо ви лягаєте спати об 11 годині, то вечеряти краще о 7 годині. Якщо ви лягаєте спати ближче до півночі, то вечеря допускається і о 8 годині вечора.

Втім, чим пізніше ви лягаєте, тим легшою має бути їжа. Адже вночі так чи інакше метаболізм уповільнюється, тому ніякої надмірно жирної їжі. У чорному списку кава, чай та шоколад – у цих продуктах є кофеїн, який не дасть заснути.

Інформує lady.kyiv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати