За словами дослідників, погодні умови, які можуть надовго скоротити вироблення енергії вітру і сонця, стали частішими і серйознішими.
Несподівані вітрові та сонячні посухи в країнах, які дедалі більше залежать від поновлюваних джерел енергії, становлять загрозу для надійності цих джерел. Про це пише портал Recharg, посилаючись на дослідження китайських, канадських і американських учених.
У новій статті йдеться про те, що нездатність компаній передбачити посухи і підготуватися до них може поставити під загрозу зусилля з прискорення впровадження поновлюваних джерел енергії. Зокрема, сонячні та вітрові проєкти можуть втратити підтримку з боку інвесторів, громадськості або політиків.
За словами дослідників, для комплексної оцінки якості вітрової та сонячної енергії необхідно враховувати три фактори: "доступність ресурсів, мінливість і екстремальність". Розробники та зацікавлені сторони у сфері поновлюваних джерел зазвичай зосереджуються на "доступності ресурсів", але вчені радять їм звертати більше уваги на "екстремальність" і "мінливість".
Під "мінливістю" дослідники мають на увазі те, наскільки стабільний ресурс, а "екстремальність" позначає якість ресурсу з погляду його схильності до енергетичних посух.
За словами вчених, недавні дослідження засвідчили, що кліматичні та погодні явища, деякі з яких можуть призвести до "тривалих періодів низького вироблення енергії вітру і сонця", стали частішими і серйознішими. При цьому існує "фундаментальна прогалина в літературі" в розумінні посух ресурсів у різних місцях.
Науковці наголосили, що фокусування винятково на "доступності ресурсів", без урахування "екстремальності" та "мінливості", може призвести до "неадекватного розгортання інфраструктури електропостачання та ризиків для надійності енергосистеми".
Інформує focus.ua