У США клонована чорнонога самка тхора, на ім'я Антонія, яка бере участь в інноваційному проєкті зі збереження виду, народила двох здорових дитинчат. Як пише Interesting Engineering, Антонія - перший клонований тхір, який став матір'ю. Зазначається, що ця подія стала важливим кроком у збереженні популяції, що зникає, - одного з найрідкісніших ссавців Північної Америки.
Антонія була клонована з генетичного матеріалу чорноногого тхора Вілли, ДНК якої була зібрана у 1988 році та збережена у замороженому вигляді у зоопарку Сан-Дієго. Як зазначається, Вілла мала унікальну генетичну різноманітність, що важливо для відновлення популяції.
За словами старшого куратора Національного зоопарку та Інституту біології охорони природи Смітсонівського інституту Пола Марінарі, потомство Антонії "зміцнить здоров'я та стійкість популяції".
За даними фахівців, чисельність чорноногих тхорів почала різко скорочуватися у XX столітті через втрату довкілля і поширення хвороб. На початку 1980-х їх вважали вимерлими, але пізніше невелика група звірків була виявлена у Вайомінгу, що дало старт програмам розведення та клонування.
Зараз всі живі чорноногі тхори, за винятком клонів, таких як Антонія та її дитинчата, походять від останніх семи відомих диких тхорів, що створює значні ризики для здоров'я популяції. Зокрема, тварини вкрай уразливі до хвороб та погано пристосовані до змін навколишнього середовища. Тому запровадження нового генетичного матеріалу від клонів допомагає підвищити стійкість виду.
Клонування чорноногих тхорів розпочалося у 2020 році від народження Елізабет Енн - першого клону Вілли. Попри те, що Елізабет Енн не могла розмножуватися, її поява стала проривом. Було клоновано ще дві особини - Норін та Антонія. В результаті спарювання Антонії з самцем, на ім'я Урчин народилося троє дитинчат, двоє з яких вижили.
Служба охорони рибних ресурсів та диких тварин США (FWS) зазначила: