Будь-який транспортний засіб, незалежно від дати випуску та бренду, умов експлуатації та періодичності технічного обслуговування, вимагає періодичного ремонту. Але універсальних запчастин не існує, тому власнику автівки доводиться займатись пошуками унікальних деталей. Знайти її лише по марці, моделі та даті випуску авто майже неможливо і навіть ризиковано. Проте завдяки VIN-коду процес суттєво спрощується. Що це за магічні дані, і чому вони корисні, розберемося у матеріалі.
Підбираємо автозапчастини по VIN-коду
Що таке VIN-код?
Будь-яка складова автомобіля має власне маркування в електронному реєстрі виробників. Завдяки номеру VIN автовласник знайде в інтернеті перелік деталей, рідних або адаптованих під його модель. Якщо ж потрібна конкретна запчастина (наприклад, бампер) для відомої моделі авто, достатньо відвідати спеціалізовану вкладку сайту Bex Space за посиланням https://bex-space.com/bamperi-ta-komponenti.
Сам код являє собою комбінацію цифр та букв, що складається з 17 знаків. Кожен з них несе у собі певну інформацію про автівку, наприклад:
- Країна на бренд.
- Модель.
- Рік виробництва.
- Комплектація.
- Рідний колір.
- Серійний номер.
- Тип кузова.
- Складові безпеки.
Розшифровку унікального коду легше проводити за допомогою міжнародних каталогів, де є опис значення будь-якої цифри та букви.
Де вказується VIN-код?
Щоб розшифрувати секретну інформацію автомобіля, потрібно її спочатку знайти. Офіційно код вказується у техпаспорті, але дані можна знайти в інших місцях:
- На рамі та шасі.
- У дверних порогах.
- На планці між двигуном та салоном.
- На двигуні.
- Під капотом та водійським сидінням.
Комбінація інформативних цифр та букв схована у важкодоступних місцях. Ї позначають у формі наклейок та відбитків. Місце розташування може відрізнятись. Наприклад, виробники BMW та Mercedes-Benz ніколи не підуть на аналогічні кроки. Конкуренція між компаніями мотивує розробників шукати креатив.
Автофахівці рекомендують ще під час придбання автівки перевіряти кодову комбінацію одразу в декількох місцях. Важливо, щоб дані всюди збігались. В іншому випадку вам пропонують щось на кшталт «автомобільного пазла», зібраного з комплектуючих різних машин. Це вплине на експлуатацію і можливу заміну запчастин.
У чому перевага пошуку запчастин по VIN-коду?
У процесі експлуатації складові частини автівки перебувають під постійним навантаженням, тому виникає проблема у заміні. Прискорити зустріч із СТО може ДТП, нерегулярне обслуговування та інші причини. І коли постає задача пошуку характеристик авто, усі відповіді знаходити непросто. Щоб не витрачати час без сенсу, можна знайти запчастини по ВІН-коду.
Підбір запчастини за допомогою ВІН-коду надає ряд переваг:
- Ідеальна сумісність комплектуючих з «рідними».
- Швидкий пошук.
- Спрощена процедура (достатньо вказати номер кузова).
- Можливість обирати поміж оригінальних та аналогових деталей.
Підібрати деталі по VIN-коду можна, звернувшись до фахівців СТО або самостійно. Наприклад, за посиланням https://bex-space.com/ на сайті Bex Space можна підібрати за параметрами точний рік випуску, модель та марку авто. Це дозволяє спростити завдання пошуку і скоротити витрати.
Алгоритм підбору запчастини по коду
Завдяки Інтернету легко знайти необхідну складову автівки, виходячи з її ВІН-коду. На сайті Bex Space є спеціалізовані розділи, наприклад, кузовні запчастини можна знайти за посиланням https://bex-space.com/kuzovni-zapchastini. Серед них є і меню пошуку деталей по VIN. Якщо при введенні даних допустити помилку – система попередить про відсутність вказаної моделі. Якщо все вірно - сайти надають доступ до деталей конкретного автомобіля.