Про це повідомив директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха під час публічної дискусії на тему: “Важкий 2024 рік і непрогнозований 2025-й: ключові загрози та очікування”, яка відбулась в Укрінформі.
"Я би виділив три аспекти категорії стійкості України: терпіння, здатність впоратись і подолати та дієвість. Мій висновок тому, що українці поки тримаються. Більшість вірить в те, що ми переможемо. Зміни є, але цей показник за два роки змінився з 4% до 14%. Це ті, хто не вірить, що можлива перемога. Це не дуже суттєві зміни”, - розповів Головаха.
За його словами, два роки тому майже 70% українських громадян погоджувались “терпіти проблеми стільки, скільки потрібно для перемоги України”.
“Згідно з нашими опитуваннями, у 2022 році 69% громадян були готові терпіти теперішні та майбутні проблеми стільки, скільки буде потрібно до перемоги. Не готові - всього 4,6%. Інші були готові терпіти певний час. У 2024 році терпіти скільки завгодно готові 43%. Терпіти проблеми лише обмежений час готові - 26%. Не готові терпіти у 2024 році вже 14%. Ці зміни стались саме минулого року", - розповів Головаха.
За його словами, в Інституті соціології НАН України також вивчали показник того, наскільки громадяни здатні психологічно впоратись з ситуацією в країні.
Читайте також: 51% українців виступають проти будь-яких територіальних поступокТак, на базі американського тесту було розроблено адаптований до українських реалій тест на дистрес - відчуття руйнівного стресу, який має вплив на діяльність і психологічний стан громадян.
“У 2022-2023 роках були майже однакові показники: близько 12% тих, хто перебував у стані високого дистресу. Сьогодні цей показник досягає 27%. Можна лише зауважити, що більшість громадян досі перебуває у нормальному стані”, - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, за результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, найбільшим рівнем довіри в українців користуються Сили оборони (92%), найменшим - прокурори (9%) та суди (12%).
Інформує ukrinform.ua