Повний перелік категорій : хто з чоловіків не підлягає мобілізації

В Україні під час воєнного стану можуть мобілізувати чоловіків від 18 до 60 років, але до 25 років – лише за власним бажанням або після військової кафедри чи строкової служби. Від мобілізації звільнені чоловіки після 60 років, ті, хто має відстрочку, бронювання, непридатні до служби, мають протипоказання за здоров'ям або виключені з військового обліку.

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Однак не всі категорії підлягають призову на службу.

Про це повідомляє 24 Канал.

Хто не підлягає мобілізації

Питання призову на службу регулюється чинним Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Так, під час воєнного стану усі чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані.

Однак, до 25 років чоловіків не можуть мобілізувати примусово. Така категорія військовозобов'язаних може долучитися до війська лише за власним бажанням на контрактну службу або ж у випадку, якщо чоловік закінчив військову кафедру чи проходив строкову службу в армії.

Чоловіки після 60 років повністю звільненні від призову на службу. Ця категорія чоловіків також не має обмежень щодо виїзду за кордон.

Також не підлягають мобілізації військовозобов'язані, котрі:

  • мають відстрочку (згідно зі статтею 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію");
  • мають бронювання (згідно зі статтею 25 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію");
  • непридатні до несення військової служби (згідно з положенням наказу Міноборони №402);
  • виключені з військового обліку.

Важливо! Зняття з військового обліку та виключення – це різні процеси. Якщо зняти особу з військового обліку, то з часом її можуть поставити знову. Водночас після виключення людину не можуть знову поставити на військовий облік.

Не можуть бути мобілізовані й ті, хто має протипоказання за станом здоров'я. Втім, для цього потрібно мати висновок ВЛК.

Інформує 24tv.ua

Хто не підлягає мобілізації