Чим краще людина спить, тим довше вона може прожити

Дослідники констатують: хороший сон означає хорошу тривалість життя, і що краще сон, то більше років може прожити людина.

Близько 8 відсотків смертей з будь-якої причини можуть бути пов’язані з поганою якістю сну – про це повідомили фахівці Медичної школи Ікана на горі Сінай, які виступили на міжнародній кардіологічній конференції у США. У свою чергу, зазначають вчені, хороший сон – міцний і досить тривалий – серйозно збільшує шанси людей на довголіття: чим краще людина спить, тим довше вона може прожити.

«Недостатньо спати лише потрібну кількість годин. Важливо, щоб організм справді відпочивав уві сні, і не було проблем із засипанням», – заявили вчені.

Ними було проаналізовано дані понад 172 тисячі осіб віком (в середньому) 50 років, за якими фахівці спостерігали чотири роки. За цей час померло понад 8 тисяч піддослідних.

Дослідники співвіднесли тривалість життя з п’ятьма факторами гарного сну:

  • сон тривалістю 7-8 годин на добу,
  • труднощі із засипанням не частіше двох разів на тиждень,
  • сон без використання снодійних,
  • передчасне пробудження не частіше двох разів на тиждень,
  • відчуття відпочинку після пробудження.

Чим більше з цих п’яти факторів присутні у житті людини і що вище «балл» по кожному з них, тим якіснішим і кориснішим для здоров’я вважається сон.

Фахівці підрахували: серед тих, у кого спостерігалися всі п’ять факторів якісного сну, очікувана тривалість життя була в середньому на 4,7 року більше у чоловіків і на 2,4 роки більше у жінок (порівняно з тими, хто мав лише один фактор гарного сну чи взагалі жодного).

Зокрема, якщо сон за своєю якістю відповідає всім п’яти факторам, ризик передчасної смерті від будь-якої причини знижується на 30 відсотків, від серцево-судинних захворювань – на 21 відсоток, від раку – на 19 відсотків, від інших хвороб – на 40 відсотків. , – постулювали автори проекту.

За їхніми словами, необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чому у чоловіків, які добре сплять, очікувана тривалість життя помітно вища, ніж у жінок, які також добре сплять. Крім того, експерти зазначили, що ймовірність довголіття значно підвищується, якщо людина формує здорові звички сну з юного віку.

Інформує novosti24.kyiv.ua