Сьогодні, 16 січня, Верховна Рада України ухвалила більшістю голосівзаконопроект №0901 про повну загальну середню освіту, повідомили УНН.
Прийняття закону про повну загальну середню освіту повинен сприяти забезпеченню законодавчої основи для реформування системи загальної середньої освіти.
Ним передбачено, що у разі звернення батьків дитини з особливими освітніми потребами, інклюзивні класи утворюється в обов’язковому порядку. Спеціальні класи утворюється керівником закладу освіти за погодженням із засновником цього закладу освіти або уповноваженим ним органом.
Законопроект визначив мінімальнута максимальну кількість учнів у одному класі. У класі державного, комунального закладу освіти не може начатися менше 5 учнів та більше 24 учнів, які здобувають початкову освіту, і 30 учнів, які здобувають базову чи профільну середню освіту.
Всім педагогам гарантується право на підвищення кваліфікаціі в комунальному закладі післядипломної освіти, розташованому на території відповідної (за місцем проживання) області. Вони також мають право обрати для підвищення кваліфікації інший суб’єкт освітньої діяльності.
У законопроекті зазначено, що з 2020 року санаторні школи (санаторні школи-інтернати) припиняють набір учнів до 1-9 класів. Засновники таких шкіл протягом одного року з дня набрання чинності цього закону мають змінити тип таких закладів освіти на ліцеї з обов’язковим збереженням у їх складі пансіонів. З 1 вересня 2024 року такі ліцеї будуть забезпечувати одержання виключно профільної середньої освіти.
Згідно прийнятого закону органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації до 1 вересня 2020 року повинні забезпечити створення районних, міських центрів професійного розвитку педагогічних працівників шляхом реорганізації науково-методичних установ (центрів, кабінетів), крім закладів післядипломної освіти, та організувати і забезпечити відбір працівників до зазначених центрів на конкурсних засадах.